Home میم بر شانه بزرگان: گری وینرچاک
بر شانه بزرگان: گری وینرچاک
0

بر شانه بزرگان: گری وینرچاک

19
0

گری وینرچاک یا «گری وی» کارآفرین، نویسنده، سخنران و شخصیت برجسته اینترنتی بلاروسی-آمریکایی است. او موفقیت فوق‌العاده‌ای را در دنیای دیجیتال مارکتینگ و شبکه‌های اجتماعی کسب کرده و شرکت‌های پیشرویی همچون وینرمدیا و وینراِکس را تاسیس و رهبری می‌کند.

گری وینرچاک در سال ۱۹۷۵ در شهر بابریوسک در بلاروس فعلی و در شوروی سابق آن زمان به دنیا آمد. او یکی از ۳ فرزند خانواده بود و یک خواهر و یک برادر نیز دارد. پس از گذراندن ۳ سال از عمرش در بلاروس، گری همراه خانواده‌ به آمریکا مهاجرت کرد. پدر او یک بیزینس‌من بود و خانواده آنها در آپارتمانی در محله کویینز نیویورک ساکن شدند. پدر گری اما کارش در یک مغازه نوشیدنی‌های الکلی در نیوجرسی آغاز کرد. این مغازه به یکی از بستگانشان تعلق داشت. او سپس فرزندانش را هم با خود به نیوجرسی برد. گری وینرچاک همیشه ذهنیتی کارآفرینانه داشت و در هنگام تحصیل در مدرسه یک استند لیمونادفروشی داشت که با آن درآمدزایی می‌کرد.

گری حتی قبل از اینکه به سن بلوغ برسد نیز به پول درآوردن علاقه داشت. او در نوجوانی گل‌های حیاط همسایه‌ها را جمع می‌کرد و آنها در خیابان می‌فروخت. این اولین کسب و کار گری وینرچاک بود. اما استعداد ذاتی وی باعث رشد کسب و کارش شد. استند لیمونادفروشی‌ای که به‌عنوان یک نوجوان راه اندخته بود سریعا به یک کسب و کار فرنچایز (زنجیره‌ای) تبدیل شد و او مشغول به مدیریت تعداد زیادی استند لیمونادفروشی در شهر شد. او همچنین کارت‌های بیس‌بال می‌فروخت و هر هفته هزاران دلار درآمد کسب می‌کرد. پدرش تا آن زمان موفق شده بود کنترل کامل مغازه‌اش را بدست بگیرد و خیلی زود از گری خواست در این کسب و کار به وی ملحق شود. گری نتوانست این پیشنهاد را رد کند و تمامی فعالیت‌های مستقلانه‌اش متوقف شد. در همین زمان، او دبیرستان را تمام کرد و در کالج مونت آیدا در ماساچوست ثبت نام کرد.

گری در حین تحصیل در دبیرستان و دانشگاه در مغازه پدرش کار می‌کرد. او سپس کنترل مغازه‌شان را بدست گرفت. گری وینرچاک می‌دانست که تجارت الکترونیک صنعتی است که در حال رشد بسیار سریعی است و او می‌خواست از مزیت‌های آن استفاده کند. این منجر به ایده‌ای شد که کسب و کار پدرش را متحول کرد. گری یک فروشگاه آنلاین راه انداخت و آن را «Wine Library» نامید. برای پیشرفت بیشتر، او یک کانال یوتوب به نام Wine Library Tv راه‌اندازی کرد که به شکل روزانه در مورد انواع مختلفی از شراب در آن صحبت می‌کرد. کسب و کار خانوادگی آنها که در اواسط دهه اول قرن ۲۱ برندینگ مجدد شده بود، به شدت رشد کرد. کسب و کاری که در سال ۲۰۰۵، ۳ میلیون دلار ارزش‌گذاری شده بود، به ارزش ۶۰ میلیون دلار رسید.

گری وینرچاک که از موفقیت کسب و کارش مسرور بود، متوجه شد که بازاریابی آنلاین مسیری است که باید در آن گام بردارد. در سال ۲۰۰۹، او پایه‌های وینرمدیا را با همکاری برادر کوچکترش گذاشت. این شرکت در ابتدا یک کسب و کار کم سرمایه بود ولی خیلی زود به یک شرکت چند میلیون دلاری تبدیل شد. شرکت وینرمدیا خدماتی را در زمینه رسانه‌‌های پرداختی، استراتژی‌های رسانه‌ای، بازاریابی از طریق اینفلوئنسرها، استراتژی‌های تجارت الکترونیک، برندینگ شخصی و بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک و متوسط ارائه می‌دهد. این شرکت تقریبا تمامی جنبه‌های بازاریابی آنلاین را پوشش می‌دهد و مشتریانی مانند پپسی، جنرال الکتریک و جانسون اند جانسون دارد. شرکت واینرمدیا خود را به‌عنوان یکی از بازیگران اصلی صنعت در سطح جهانی مطرح ساخته است. در کمتر از چند سال از تاسیس، شرکت واینرمدیا وارد لیست آژانسهای رده اول AdAge در سال ۲۰۱۵ قرار گرفت. در سال بعد، شرکت به شدت رشد کرد و درآمد سالانه‌ای معادل ۱۰۰ میلیون دلار و بیش از ۶۰۰ کارمند داشت. این شرکت همچنین همکاری مشترکی را با Vimeo آغاز کرد تا فیلم‌سازها و برندها را در حوزه محتوای آنلاین به یکدیگر متصل کند.

گری همچنین ۶ کتاب را تاکنون نوشته است. در سال ۲۰۰۹، او قراردادی را با HarperStudio برای نوشتن ۱۰ کتاب نوشت. کتاب اول وی با نام « شکستش بده! چرا الان زمان این است که علاقه خود را تبدیل به پول کنید» یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها شد. ۵ کتاب دیگر نیز که آنها هم بر کارآفرینی تمرکز داشتند، موفقیت‌هایی را کسب کردند.

داستان موفقیت الهام‌بخش گری وینرچاک در نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال و مجله تایم منتشر شده است. در سال ۲۰۱۱ وال استریت ژورنال گری را در لیست بزرگان کسب و کارهای کوچک توییتر قرار داد. مجله کسب و کار بلومبرگ نیز او را در لیست ۲۰ فردی که هر کارآفرینی باید دنبال کند قرار داد و در سال ۲۰۱۴، گری وارد لیست ۴۰ فرد تاثیرگذار زیر ۴۰ سال Fortune نیز شد.

منبع: TheFamousPeople

(19)

 
https://telegram.me/businesstrend
مژگان رسولیان مژگان رسولیان دانش‌آموخته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد قزوین است .توسعه و رشد فردی ،هنر و سفر از علاقه مندی های اوست.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

لطفا جای خالی را پر کنید Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.