Home میم بر شانه بزرگان: اسکات بلسکی
بر شانه بزرگان: اسکات بلسکی
0

بر شانه بزرگان: اسکات بلسکی

19
0

اسکات بلسکی کارآفرین، نویسنده و سرمایه‌گذار آمریکایی است. اسکات شرکت بی‌هنس را در سال ۲۰۰۶ پایه‌گذاری کرد و مدیرعامل این شرکت بود تا زمانی که شرکت ادوبی در سال ۲۰۱۲ بی‌هنس را خرید. امروزه میلیون‌ها نفر از بی‌هنس برای نمایش پورتفولیوی خود و پیدا کردن استعدادهای برتر در صنایع خلاقه استفاده می‌کنند. پس از فروش بی‌هنس، اسکات بلسکی به‌عنوان معاون محصول شرکت ادوبی مشغول شد و استراتژی محصولات موبایلی ادوبی را متحول کرده و پروژه بی‌هنس را تا سال ۲۰۱۶ رهبری کرد. در این زمان وی به یک سرمایه‌گذار خطرپذیر تمام وقت در شرکت بنچ‌مارک تبدیل شد. اسکات سپس به سمت علاقه‌اش در دنیای خلاقیت بازگشت و محصولات و تیم‌هایی را به‌عنوان مدیر ارشد محصول شرکت کریتیو کلاود در شرکت ادوبی، در سال ۲۰۱۷ توسعه داد. او هم‌اکنون به کارش با بنچ‌مارک و چندین شرکت سرمایه‌گذاری تازه‌کار دیگر به‌عنوان سرمایه‌گذار خطرپذیر ادامه می‌دهد. اسکات بلکسی مدیریت مجموعه‌ای از بیش از ۱۵۰ شرکت خصوصی را از زمان سرمایه‌گذاری‌های اولیه‌اش به عهده داشته و مشاور محصول در شرکت‌هایی مانند پینترست، اوبر، کارتا، فلکسپورت و چند شرکت تازه‌کار دیگر نیز هست.

اسکات همچنین نویسنده کتاب‌های پرفروشی مانند «به واقعیت تبدیل کردن ایده‌ها» و «متوسط‌های رقت‌انگیز» است. اسکات بلسکی همچنین موسس کنفرانس ۹۹یو برای رهبران دنیای طراحی است و مدافع سرسخت طرح‌های فناورانه و اجتماعی برای قدرتمند کردن افراد خلاق و کمک به کسب و کارها برای استفاده بهینه از پتانسیل خلاقیت در کارکنانشان، است. در سال ۲۰۱۰، اسکات در لیست «۱۰۰ فرد خلاق در کسب و کار» قرار گرفت.

قبل از بی‌هنس، اسکات بلسکی به توسعه طرح پاین استریت در شرکت گلدمن و ساکس پرداخت. اسکات مخصوصا روی بهبود سازمانی و قوی‌کردن ارتباطات با مشتریان تمرکز دارد. اسکات در هیئت مشورتی رشته کارآفرینی دانشگاه کورنل عضویت داشته و عضوی از بورد افراد مورد اعتماد موزه طراحی ملی اسمیتسونیان کووپر-هوییت است.

اسکات بلسکی در دانشگاه کورنل درس خوانده و سپس مدرک MBA خود را از مدرسه کسب و کار هاروارد گرفته است. اسکات و خانواده‌اش در نیویورک و سن فرنسیسکو زندگی می‌کنند.

منبع: Crunchbase

(19)

 
https://telegram.me/businesstrend
مژگان رسولیان مژگان رسولیان دانش‌آموخته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد قزوین است .توسعه و رشد فردی ،هنر و سفر از علاقه مندی های اوست.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

لطفا جای خالی را پر کنید Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.