Home میم بر شانه بزرگان: نوین جین
بر شانه بزرگان: نوین جین
0

بر شانه بزرگان: نوین جین

10
0

نوین جین، کارآفرین، پیشرو تکنولوژی و انسان شناس هندی در سال ۱۹۵۹ در هندوستان متولد شد. او مدیرعامل سابق شرکت InfoSpace و مدیر فعلی شرکت MoonExpress است. او به‌عنوان یکی از به‌وجودآورندگان حباب دات کام در سال ۱۹۹۵-۲۰۰۱ شناخته می‌شود. او در دهلی نو و اوتار پرادش بزرگ شده و سپس به شهر رورکی برای دریافت مدرک مهندسی‌اش از دانشگاه مشهور صنعتی هندوستان در سال ۱۹۷۹ نقل مکان کرد. نوین جین همچنین مدرک MBA خود را از دانشگاه XLRI جمشیدپور دریافت کرده است.

پس از دریافت مدرک مهندسی، نوین جین به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرد و در سیلیکون ولی و شرکت مایکروسافت به‌عنوان یکی از مدیران ارشد این شرکت در سال ۱۹۸۹ مشغول شد. بعد از آنکه او از مایکروسافت بیرون آمد شرکت InfoSpace را تاسیس کرد. این شرکت کتاب‌های راهنمای تلفن و ایمیل تولید می‌کرد. در آوریل ۲۰۰۰ شرکت InfoSpace پردرآمدترین کسب‌و‌کار اینترنتی در شمال غربی آمریکا بود. اگرچه، شکایت‌های قانونی زیادی علیه این شرکت توسط شرکا و کارمندان پس از ترکیدن حباب دات کام صورت گرفت.

در سال ۲۰۰۳، نوین جین شرکت دیگری را تحت عنوان Intellius بنیانگذاری کرد که اطلاعات سوابق قابل اعتمادی را در مورد افراد ارائه می‌داد. او همچنین هم-بنیانگذار Moon Express است که در سال ۲۰۱۰ تاسیس شد. هدف این شرکت ساختن سفینه فضایی ماشینی برای کار در معادن طلا، کبالت، پلاتین و هلیوم ۳ است.

نوین جین جایزه‌های بسیاری را برای موفقیت‌هایش در کارآفرینی و رهبری گرفته است. از جمله جایزه «چراغ رهبری کسب‌وکار هند» برای کارآفرینی الهام‌بخش در سال ۲۰۱۱، جایزه کارآفرین سال ارنست و یانگ، مدال تکنولوژی آلبرت انیشتین برای پیشروان در تکنولوژی، قرار گرفتن در لیست ۲۰ کارآفرین Red Herring و همچنین قرارگیری در بین ۶ فردی که دنیای اینترنت را تغییر خواهند داد توسط Information Week. خانواده جین شامل همسر و ۳ فرزندش در سیاتل زندگی می‌کنند.

منبع: CelebrityBorn

(10)

 
https://telegram.me/businesstrend
سیامک مظاهری سیامک دانش آموخته MBA از دانشگاه صنعتی شریف و یکی از موسسان و سردبیر مجله اینترنتی بیزینس ترند است. علاقه اصلی سیامک کارآفرینی و بازاریابی بوده و سرگرمی او ورزش سفر و تئاتر است.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

لطفا جای خالی را پر کنید Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.