Home دریچه چطور وقتی پول و تجربه زیادی نداریم کار در منزل را شروع کنیم؟
چطور وقتی  پول و تجربه زیادی نداریم کار در منزل را شروع کنیم؟ زمان لازم برای خواندن: حدود ۲ دقیقه
0

چطور وقتی پول و تجربه زیادی نداریم کار در منزل را شروع کنیم؟ زمان لازم برای خواندن: حدود ۲ دقیقه

46
0

آیا فکر می‌کنید آماده‌ی کار در منزل هستید؟ همه‌ی ما در مورد فرصت‌هایی که برای کسب درآمد جانبی وجود دارد شنیده‌ایم، یا حتی درآمدی تمام‌وقت، جدا از یک شغل. قبلا در این مطلب توضیح دادیم که چطور متوجه شویم که آیا برای کار در منزل ساخته شده‌ایم یا خیر. اما وقتی مطمئن شدیم که به درد کار در منزل می‌خوریم، چطور آن را شروع کنیم؟

شروع کردن کار همیشه قسمت سخت ماجراست. بخصوص اگر از صفر می‌خواهید شروع کنید. در اینجا راهنمای سریعی برای قرار دادن شما در مسیر کسب درآمد از کار در منزل آورده‌ایم، برای وقتی که پول زیاد و تجربه‌ی‌‌ زیادی در فضای آنلاین ندارید.

گام اول: بدانید که چرا می‌خواهید کار در منزل کنید

یکی از مهم‌ترین چیزهایی که وقتی می‌خواهید کار در منزل کنید، نیاز دارید بدانید این است که چرا می‌خواهید این کار را انجام دهید. چه دلیلی دارد که به این گزینه فکر کنید؟ شاید این به اهداف مالی شما، اولویت‌های شما یا فقط موقعیت شما در زندگی ربط داشته باشد.

برای برخی افراد، این طور است که آنها می‌خواهند از شغل‌شان استعفا دهند و مسافرت کنند. برای بقیه، کار در منزل یک منبع مالی اضافی برای پرداخت بدهی‌ها یا برای رسیدن به اهداف «اضافی» است. بسیاری از پدر و مادرها از فرصت‌های کار در منزل برای اینکه بتوانند همراه فرزندانشان در منزل بمانند استفاده می‌کنند. بقیه افراد یا در دانشگاه هستند، یا کم‌توان هستند یا فقط نمی‌خواهند کاری سنتی داشته باشند.

وقتی برایتان واضح شد که از کار در منزل می‌خواهید به چه چیزی برسید، بهتر متوجه می‌شوید که چه گزینه‌ای مناسب شماست.

گام دوم: رویکرد خود را به کار در منزل مشخص کنید

راه‌های متنوعی برای کسب درآمد از کار در منزل وجود دارد. چه آنلاین و چه آفلاین. کدام‌یک برای شما بیشتر جذاب است؟

کار در منزل به صورت آنلاین می‌تواند به روشنی داشتن یک شغل دورکاری باشد، یا می‌توانید روی پای خودتان بایستید و به نوعی آزادکار باشید. وقتی در حال کسب درآمد به شکل آنلاین هستید، می‌توانید طوری کارها را تنظیم کنید که ۱۰۰ درصد آنلاین یا از طریق تلفن انجام شوند و مطلقا هیچ نیازی به این نباشد که پایتان را از خانه بیرون بگذارید.

آفلاین کار کردن یعنی شما محصول یا خدمتی را دارید که به صورت رو در رو یا مستقیم ارائه می‌شود. پرستاری از کودکان یا سالمندان مثالی از خدمات آفلاین است. شما می‌توانید این کار را در منزل انجام دهید ولی شاید نیاز باشد بیرون بروید و با افراد ملاقات کرده و محصول یا خدمت را تحویل دهید.

ممکن است المان‌هایی از هر دو را داشته باشید. اگر تصمیم بگیرید خیاطی کنید و لباس بفروشید، شاید نیاز باشد پارچه بخرید، به بازارها یا مغازه‌های محلی بروید تا محصولتان را بفروشید ولی هم‌زمان فروشگاه آنلاینی هم دارید. یا اگر خدمات شخصی‌ای مثل معلم خصوصی بخواهید ارائه دهید، احتمالا می‌خواهید وب‌سایتی داشته باشید تا ابتدا در فضای آنلاین توجهاتی را جلب کنید و وقتی افراد در منطقه شما دنبال معلم خصوصی می‌گردند، سراغ شما را هم بگیرند.

گام سوم: تصمیم بگیرید که چقدر سرمایه می‌خواهید برای شروع کار در منزل در نظر بگیرید

برای برخی افراد، ساده است که تصمیم بگیرند چه کار می‌خواهند بکنند و سپس کمی پول صرف راه‌اندازی آن کنند. این ممکن است هزینه یک وب‌سایت باشد، کمی دوره و کلاس، یا تبلیغات آنلاین. شاید هزینه‌های انبارداری یا تامین داشته باشید، شاید تجهیزات جدیدی بخواهید بخرید یا شاید حتی پول بنزین‌تان برایر رفت‌و‌آمدهای کاری. بخصوص اگر آفلاین کار می‌کنید. این هزینه‌ها نیاز نیست زیاد باشند ولی وجود دارند. ایده‌ی خوبی است که کمی مطالب آنلاین مرتبط با «چگونه کار ….. را شروع کنم؟» بخوانید تا ببینید آیا این کار مناسب شماست یا خیر.

اگر هیچ پولی ندارید که صرف کار در منزل کنید، شاید نیاز باشد خلاق باشید. تصمیم بگیرید که چه مقدار پول برای شروع نیاز است و سپس روی جمع‌آوری آن پول متمرکز شوید

گام چهارم: پولی که برای کار در منزل نیاز دارید را بدست آورید (الزامی نیست)

– چیزهایی که در خانه دارید و به آنها نیاز ندارید را بفروشید.

– خدمتی را که به سادگی می‌توانید ارائه دهید تبلیغ کنید. مثل سگ‌گردانی در منطقه خودتان یا معلم خصوصی موضوعی که برایتان خیلی ساده است.

– برای افراد دیگر خرید کنید و درب منزل تحویلشان دهید.

– از افرادی که می‌شناسید بپرسید که آیا نیاز به کمک در هر زمینه‌ای که می‌توانید به صورت کار در منزل انجام دهید دارند یا خیر. شاید برای کاری که قبلا انجام نداده‌اید پول کمتری بگیرید و بدین ترتیب مشتریان احتمالی را حتی بدون داشتن وب‌سایت جذب کنید.

وقتی کمی پول را از طریق راه‌های ساده بالا بدست آورید، ایده‌ای خواهید داشت از اینکه چه نوع کارهایی مورد پسند شما هستند و از چه کارهایی می‌خواهید در آینده اجتناب کنید. این همجنین ممکن است به شما کمک کند تصمیم بگیرید آیا تصمیم اولیه‌تان در مورد کار در منزل هنوز هم به نظرتان در عمل برای شما جواب می‌دهد یا خیر.

گام پنجم: در مسیر شروع کار در منزل، تسلیم نشوید!

در عین اینکه پیدا کردن راهی برای کسب درآمد از کار در منزل لزوما سخت نیست، گاهی اوقات برای آنکه کارها روی روال بیفتد زمان لازم است. چارچوب‌های زمانی همه «داستان‌های موفقیت» مرتبط که به صورت آنلاین می‌توانید پیدا کنید، را کنکاش کنید تا ایده‌ای از اینکه چقدر ممکن است طول بکشد تا به یک هدف درآمدی مشخص برسید، داشته باشید.

وقتی متعهد شدید، تسلیم نشوید! یک چارچوب زمانی سخاوتمندانه به خود بدهید تا از زمین بلند شوید و تا زمانی که وقتش نرسیده دست از کار نکشید. طبیعی است که کمی بالا و پایین داشته باشید…فقط باید سعی کنید از پستی‌ها جان سالم بدر ببرید تا به بلندی بعدی برسید!

منبع: TheWorkAtHomeWife

(46)

 
https://telegram.me/businesstrend
سیامک مظاهری سیامک دانش آموخته MBA از دانشگاه صنعتی شریف و یکی از موسسان و سردبیر مجله اینترنتی بیزینس ترند است. علاقه اصلی سیامک کارآفرینی و بازاریابی بوده و سرگرمی او ورزش سفر و تئاتر است.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

لطفا جای خالی را پر کنید Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.