Home میم بر شانه بزرگان: مایکل بلومبرگ
بر شانه بزرگان: مایکل بلومبرگ
0

بر شانه بزرگان: مایکل بلومبرگ

22
0

مایکل بلومبرگ متولد ۱۹۴۲،  کارآفرین، تاجر و سیاست‌مدار آمریکایی است که یک شرکت ارائه دهنده خدمات اطلاعاتی مالی تاسیس کرده و ۳ دوره شهردار نیویورک بوده است.

پدر مایکل یک مهاجر لهستانی و کتاب‌دار و مادرش منشی بود. پس از آنکه مایکل لیسانسش را در سال ۱۹۶۴ در رشته مهندسی از دانشگاه جان هاپکینز گرفت، وارد دانشگاه هاروارد شد و مدرک M.B.A خود را در سال ۱۹۶۶ دریافت کرد و سپس در بانک سرمایه‌گذاری برادران سالومون مشغول به کار شد. او در طول ۱۵ سال فعالیت در آنجا به درجات بالای شغلی رسید و کارهای مربوط به معاملات سهام شرکت را انجام می‌داد. وقتی در سال ۱۹۸۱ شرکت سالومون در شرکتی دیگر ادغام شد، مایکل بلومبرگ هم شغلش را از دست داد و با ۱۰ میلیون دلار پولی که از معاملات خود بدست آورده بود، شرکت ارائه دهنده خدمات اطلاعاتی مالی را با سیستم‌های بازار نوآورانه پایه گذاشت. بیست سال بعد شرکت بلومبرگ ال پی به رهبر جهانی در خدمات اطلاعاتی مالی تبدیل شد. در راس عوامل موفقیت شرکت، ترمینال کامپیوتری بلومبرگ قرار داشت که یک منبع جامع اطلاعات و اخبار مالی بود. هلدینگ‌های دیگر شرکت شامل سرویس خبری کسب‌و‌کار بلومبرگ، ایستگاه رادیویی اخبار WBBR در نیویورک و تلویزیون بلومبرگ بودند.

پس از آن بلومبرگ وارد عرصه انتخاباتی برای شهرداری نیویورک شد و ۳ دوره شهردار این شهر بود. پس از ترک شغل شهرداری، مایکل بلومبرگ به شرکت اطلاعات مالی و رسانه‌ای خودش بازگشت. او در این دوره بیشتر درگیر مسائل زیست محیطی شد. در سال ۲۰۱۸ او چالش آب‌وهوایی شهرهای آمریکا را به راه انداخت، برنامه‌ای ۷۰ میلیون دلاری برای کمک به ۲۰ شهر آمریکا برای نبرد با تغییرات آب‌و‌هوایی. این برنامه یک سال پس از آن اجرا شد که دونالد ترامپ آمریکا را از پیمان پاریس برای تغییرات آب‌و‌هوایی بیرون کشید. پس از آن بلومبرگ که با دونالد ترامپ اختلاف نظر جدی داشت وارد کمپین انتخاباتی حزب دموکرات برای شکست دادن ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ شد ولی پس از چند دوره کمپین و مناظره کنار کشید و از جو بایدن حمایت کرد.

منبع: بریتانیکا

(22)

 
https://telegram.me/businesstrend
مژگان رسولیان مژگان رسولیان دانش‌آموخته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد قزوین است .توسعه و رشد فردی ،هنر و سفر از علاقه مندی های اوست.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

لطفا جای خالی را پر کنید Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.