Home ذره‌بین معرفی کتاب بر شانه بزرگان: بیز استون
بر شانه بزرگان: بیز استون

بر شانه بزرگان: بیز استون

16
0

کریستوفر آیزاک بیز استون متولد ۱۹۷۴، کارآفرین آمریکایی و یکی از موسسین توییتر است. بیز بین سالهای ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۱ مدیر خلاقیت شرکت زنگا بود. او سابقه همکاری هنری با کارگردان مشهور ران هووارد را در پروژه ای برای شرکت کنون دارد و مدتی نیز در شرکت گوگل کار کرده است. او همراه با همکارانش توییتر را درسال ۲۰۰۶ پایه گذاری کرد و سپس با همراهی بن فینکل شرکت Jelly را در سال ۲۰۱۴ پایه گذاری کرد. استون به عنوان یکی از پیشروهای صنعت شبکه های اجتماعی سیستم های مقیاس بزرگ زیادی را در طول ۱۵ سال گذشته توسعه داده که تبادل آزادانه اطلاعات را تسهیل می کنند. در واقع Jelly نوع جدیدی از موتورهای جستجو بنا شده براساس این فرضیه است که برای هر سوالی شخصی وجود دارد که پاسخ را دارد. استون تا سال ۲۰۱۷ که شرکت Jelly توسط پینترست خریداری شد مدیرعامل این شرکت بود. در ماه می سال ۲۰۱۷، بیز استون اعلام کرد که دوباره در منصبی که اعلام نشد به شرکت توییتر بازگشته است.

استون از دبیرستان ولسلی در ماساچوست فارغ التحصیل شد و سپس در دانشگاههای Northeastern و Massachusetts Boston تحصیل کرد ولی هیچکدام از آنها را به سرانجام نرساند.

بیز استون حائز جایزه مرکز بین المللی نوآوری روزنامه نگاری شده، مجلهInc  او را کارآفرین قرن نامیده، مجله تایم او را در لیست ۱۰۰ فرد تاثیرگذار در دنیا قرار داده، و GQ او را شخصیت Nerd (فرد با استعدادی که از نظر علمی بسیار توانمند است ولی خیلی اجتماعی نیست) سال نامیده است. در سال ۲۰۱۴، مجله اکونومیست جایزه سالانه نوآوری خود را به بیز استون اهدا کرد و در سال ۲۰۱۵ توییتر بیز استون برنده جایزه امی شد.

بیز استاد دانشگاه آکسفورد، فیلمساز و نویسنده نیز هست. آخرین کتاب بیز استون « چیزهایی که یک پرنده کوچک به من گفت» نام دارد. بیز که به عنوان یک هنرمند کار خود را آغاز کرده روی خلاقیت، یادگیری از اشتباهات و بزرگداشت انسانیت با کمی کمک گرفتن از تکنولوژی، بسیار تاکید دارد. استون هم اکنون با همسرش لیویا و پسرش جیکوب در نزدیکی سن فرنسیسکو زندگی می کند.

منبع: Biz Stone’s Linkedin

(16)

 
https://telegram.me/businesstrend
مژگان رسولیان مژگان رسولیان دانش‌آموخته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد قزوین است .توسعه و رشد فردی ،هنر و سفر از علاقه مندی های اوست.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

لطفا جای خالی را پر کنید Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.