Home میم بر شانه بزرگان: رید هافمن
بر شانه بزرگان: رید هافمن
0

بر شانه بزرگان: رید هافمن

26
0

رید هافمن کارآفرین، نویسنده و سرمایه گذار خطرپذیر آمریکایی است که بیشتر برای هم-بنیانگذاری لینکدین شناخته می شود که به عنوان فیسبوک دنیای کار نامگذاری شده است. لینکدین برای ایجاد ارتباطات جدید کاری و پیدا کردن شغل مناسب بسیار مورد استفاده است.

رید هافمن در ۵ آگست سال ۱۹۶۷ در استنفورد کالیفرنیا به دنیا آمد. او در مدرسه پوتنی درس خواند و سپس مدرک لیسانسش در رشته علوم شناختی و سیستمهای نمادین را در سال ۱۹۹۰ از دانشگاه استنفورد گرفت. وی سپس مدرک فوق لیسانسش را نیز در رشته فلسفه در سال ۱۹۹۳ از دانشگاه آکسفورد اخذ کرد. رید هافمن همیشه می خواست کاری بزرگ انجام دهد. کاری که دنیا را به شکل مثبتی تحت تاثیر قرار دهد. او متوجه شد علیرغم اینکه زمینه تحصیلی وی می تواند بدون شک به کارش بیاید، فاکتور اصلی برای رسیدن به این هدف تبدیل شدن به یک کارآفرین است. بنابراین وی در سال ۱۹۹۴ کارش را با پیوستن به شرکت اپل آغاز کرد و از آنجا اولین تلاشهایش را برای ایجاد یک شبکه اجتماعی آغاز کرد. او روی پلتفرمی به نام eWorld  کار می کرد که بعدا در سال ۱۹۹۶ توسط AOL خریداری شد. او قبل از هم بینانگذاری اولین شرکتش به نام SocialNet.com مدتی نیز در کمپانی فوجیتسو کار کرد. سوشال نت در واقع یک وب سایت قرار گذاشتن و دوستیابی بود ولی در زمان خودش ایده جدیدی به حساب می آمد. در این مدت، هافمن همچنین عضوی از هیئت مدیره پی پل بود. او در سال ۲۰۰۰ سوشال نت را ترک و به عنوان مدیر عملیات پی پل شغلی تمام وقت را آغاز کرد. در سال ۲۰۰۲ او نائب رئیس شرکت شد.

در سال ۲۰۰۲، رید هافمن لینکدین را همراه با دو نفر از همکارانش در سوشال نت پایه گذاری کرد. لینکدین در ماه می سال ۲۰۰۳ شروع به کار کرد و یکی از اولین وب سایتهای مرتبط با حوزه خود شد. از نوامبر ۲۰۱۲ به بعد، لینکدین ۱۸۷ میلیون کاربر را در بیش از ۲۰۰ کشور مختلف به خود جذب کرده است. فوربس این وبسایت را «پرفایده ترین ابزار از جنس شبکه های اجتماعی موجود برای جویندگان شغل و فعالان کسب و کار در حال حاضر» نامید. او مدیرعامل اولیه لینکدین بود و سپس در سال ۲۰۰۷ به رئیس هیئت مدیره و مدیر محصول آن تغییر شغل داد. در سال ۲۰۰۹ وی دوباره رئیس اجرایی شرکت لینکدین شد.

پس از آنکه پی پل به ای بی فروخته شد، هافمن به یکی از موفق ترین و خلاق ترین سرمایه گذاران سیلیکون ولی تبدیل شد. رید هافمن که به سرمایه گذار اوبری سیلیکون ولی معروف است، در بسیاری از شرکتهای جدید مانند زینگا، ویکیا، سیکس اپارت، پرموتا، فلیکر، پینگ.اف ام، کر دات کام و بسیاری دیگر سرمایه گذاری کرده است. گفته می شود رید هافمن روی تقریبا تمامی صندلیها در سیلیکون ولی نشسته است. او مدیر ارشد محصول در اپل و فوجیتسو، یکی از مدیران اجرایی پی پل، یک سرمایه گذار اصولی و علمی، عضو هیئت مدیره شرکتهای عمومی و خصوصی و در نهایت موسس و مدیرعامل لینکدین بوده است.

رید هافمن معمولا در اجلاس اقتصاد جهانی در سوییس، داووس و بیلدربرگ شرکت می کند. او همچنین هر چند وقت یک بار در دانشگاه آکسفورد، استنفورد، هاروارد، ام آی تی و بسیاری دانشگاههای دیگر سخنرانی دارد. موفقیتهایش وی را حائز بسیاری جوایز و افتخارات مانند «جایزه ارنست و یانگ کارآفرین برتر سال آمریکا» در سال ۲۰۱۱ کرده است. همچنین او رتبه سوم لیست میداس سرمایه گذاران برتر تکنولوژی فوربس را بدست آورده است.

منبع: Famous Entrepreneurs

(26)

 
https://telegram.me/businesstrend
مژگان رسولیان مژگان رسولیان دانش‌آموخته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد قزوین است .توسعه و رشد فردی ،هنر و سفر از علاقه مندی های اوست.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

لطفا جای خالی را پر کنید Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.