Home رویدادها معرفی یک رویداد الهام بخش: TEDxKish2015
معرفی یک رویداد الهام بخش: TEDxKish2015
2

معرفی یک رویداد الهام بخش: TEDxKish2015

27
2

«ذهن‌های خلاق در سراسر جهان، گهگاه به ایده‌هایی نوآورانه و تحول‌گرایانه می‌رسند که اگر آن‌ها را در بستری مناسب برای بقیه مردم ارائه کنند، می‌توانند دنیا را تغییر دهند.»

همانطور که قبلا هم در بیزینس‌ترند با رویدادهای جهانی Technology, Entertainment, Design) TED) در این مطلب آشنا شدیم، بنای محیطی مناسب برای عرضه ایده‌های گوناگون، هدف اصلی بنیاد غیرانتفاعی TED است که حدود سی سال پیش با یک کنفرانس چهار روزه در کالیفرنیا آغاز شد و امروز خاستگاهی شده برای ارائه ایده‌هایی که با ترویجشان می‌‌توان دنیا را متحول کرد. در سال‌های اخیر TED آن‌قدر مورد توجه مردم جهان قرار گرفته که سخنرانی‌های آن به ١٠۴ زبان ترجمه می‌شود و بیش از ٢میلیارد بازدید اینترنتی داشته‌است. علیرغم ماهیت کاملاً متفاوت TED با برندهای بزرگ دنیا،‌ میزان وفاداری مشتریان این برند با نام‌های معتبری همچون APPLE برابری می‌نماید.
علاقه به حضور در کنفرانس TED تنها مختص شرکت‌کنندگان آن نیست. حضور چهره‌های شاخص و برجسته‌ای همچون بیل گیتس، جین گودال، تیم برنرز-لی، ال گور، ریچارد داوکینز، ادوارد اسنودن، ایزابل آلنده، گوردون براون و بسیاری از مشاهیر دیگر به عنوان سخنران، نشانی از این اشتیاق است. حضور در کنفرانس سالانه TED آن‌قدر جذاب است که باوجود قیمت زیاد (۸۵۰۰ دلار) تمامی بلیط‌های این برنامه در ۲ هفته فروخته می‌شود.

کنفرانس‌های سالیانه TED بسیار جذاب و پرمخاطب شده‌است. اما برای اینکه این نگرش، تأثیر بیشتری در همه جای دنیا داشته‌باشد و فرصت‌های بیشتری برای علاقه‌مندان ایجاد شود تا در جریان ایده‌های جدید و تحول‌گرایانه قرار گیرند، TEDx ایجاد شده تا افراد در نقاط مختلف دنیا بتوانند راحت‌تر و با انتظار کمتر، در محیطی شبیه کنفرانس سالیانه TED حضور پیدا کنند.

TEDx­ها رویدادهایی هستند که کاملاً مستقل از TED و با هدف ایجاد فضایی مشابه با کنفرانس اصلی در سراسر دنیا برگزار می‌­شوند تا ایده­‌های بیشتری، فرصت­ انتشار داشته‌باشند. جذابیت و استقبال از آن طوری بوده که بیشتر از ١٠هزار رویداد TEDx ثبت‌شده در جهان فعالیت می‌­کنند. مثلا TEDx اورنج‌کاست یکی از بهترین رویدادهای TEDx در سه سال اخیر بوده که ٨٨ سخنران، ۴۵٠٠ مهمان و ٣  میلیون بازدید از سخنرانی‌­ها داشته‌است.

TEDxKish یکی از رویدادهای وابسته به TED است که در جزیره کیش برگزار می‌­شود و تلاش می‌کند تا با استفاده از محیط زیبای این جزیره، بستری برای ارتباط فرهنگ و تفکر ایرانی و نگرش سایر جهانیان به آن ایجاد کند. در TEDxKish مجموعه‌­ای از افکار هم­گون و آینده‌نگر از نوآوران، طراحان، متخصصین، حامیان محیط‌زیست و افرادی با دغدغه‌های اجتماعی دور هم جمع می­‌شوند تا به «ایده‌های ارزشمند برای انتشار» جامه­ عمل بپوشانند.

مأموریتTEDxKish  ایجاد محیطی برای گردهمایی، گفتگو و هم­‌افزایی نوآوران، نخبگان، صاحبان ایده و علاقه‌مندان به رویکردها و نگرش‌های نو در سطحی فراتر از مرزهای جغرافیایی بوده و هدف TEDxKish

•     شناساندن و معرفی فرهنگ، تمدن و روحیه نوآوری ایرانیان به سایر جهانیان

•      روایت ایده‌ها برای تقویت انگیزه، خودباوری، اعتماد به‌نفس و الهام‌بخشی به جامعه

•      ایجاد بستر ارتباط، تبادل نظر و گفتگو میان نوآوران در ایران و سایر نقاط جهان

•      ایجاد بستری برای آفرینش و پرورش ایده‌های نو و بکر با برنامه‌های گوناگون

•      ارتقا وجهه ایران در نظر جهانیان

•      افزایش ارتباط ایرانیان خارج از کشور با سرزمین مادری

با رویکرد

•      گردآوری نوآوران، طراحان و جستجوگران در سطح جهانی، برای الهام‌بخشی به دیگران

•      ارتباط، مباحثه و مشارکت بین شرکت کنندگان

است.

امسال تیم برگزاری تدکس کیش کوشیده تا چهار روز به یادماندنی را برای شرکت‌کنندگان و سخنرانان این رویداد رقم بزند. علاوه بر سخنرانی‌های ۱۸ دقیقه ای معروفِ تد، در بخش «فضاهای اجتماعی» و زمانی که شرکت کننددگان در بیرون از سالن اصلی همایش هستند، این فرصت فراهم شده تا با یکدیگر آشنا شوند. فضاهای پیرامونی سالن اصلی به گونه‌ای طراحی شده است تا حاضران با افراد همفکر و همداستان از میان شرکت‌کنندگان و سخنرانان ارتباط برقرار کرده و به تبادل ایده‌ها و نظرها بپردازند. علاوه بر این، شرکت کنندگان در TEDxKish2015 می‌توانند بر اساس حوزه‌های مورد علاقه‌شان در برنامه‌های تعاملی و در محیطی صمیمی حضور پیدا کنند. با تدکس کیش از روز پنج شنبه ۲۷ فروردین تا شامگاه روز یکشنبه ۳۰ فروردین ماه همراه شوید تا:
– از بیش از ۲۰ سخنرانی تأثیرگذار و الهام‌بخش ایده بگیرید؛
– با بیش از ۷۵۰ شرکت کننده ی برگزیده که برای تغییر تلاش می‌کنند آشنا شوید؛
– در قالب گروه‌های کوچکتر با علاقه‌مندان تدکس، پروژه‌ها و ایده‌هایتان را مطرح کنید و از فرصت برنامه‌های قبل و بعد از همایش بهره ببرید؛
– و پس از همایش چنانچه تمایل دارید در یک تور ویژه به همراه شرکت‌کنندگان TEDxKish2015 گشت و گذاری به یادماندنی را در شهرهای مهم ایران تجربه کنید.

TEDxKish2015 امسال در روزهای ۲۸ و ۲۹ فروردین ماه در سالن همایش‌های بین المللی جزیره کیش با حضور سخنرانان، ایده‌پردازان و مخترعان بزرگ جهانی و ایرانی مانند بسام طریق (یکی از محبوبترین سخنرانان TED) و  دکتر بهرخ خوشنویس (عضو NASA و تنها ایرانی عضو انجمن مخترعین آمریکا) برگزار می‌شود. بیزینس‌ترند شرکت در این رویداد الهام‌بخش را به شما توصیه می‌کند.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به سایت رویداد به نشانی www.tedxkish.com مراجعه نمایید.

منبع: سایت رویداد TEDxKish

(27)

https://telegram.me/businesstrend

Comment(2)

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جای خالی را پر کنید Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.