Home میم بر شانه بزرگان: ملکوم فوربس
بر شانه بزرگان: ملکوم فوربس
2

بر شانه بزرگان: ملکوم فوربس

150
2

«بزرگترین اشتباهی که یک شخص در زندگی می تواند انجام دهد این است که از چیزی که بیشترین لذت را از آن می برد امرار معاش نکند.»

ملکوم فوربس (۱۹۱۹-۱۹۹۰)، ناشر آمریکایی و پسر سوم خانواده مهاجر اسکاتلندی بود که در سال ۱۹۱۷ مجله فوربس را تأسیس کردند. او در سال ۱۹۴۱ از دانشگاه پرینستون فارغ‌التحصیل شد و مدیرمسئولی مجله را پس از مرگ پدرش در سال ۱۹۵۴ به دست گرفت. تحت رهبری وی، این مجله به یکی از موفق‌ترین مجلات کسب‌وکار در آمریکا با تیراژی در حدود ۷۳۵۰۰۰ بدل شد. لیست سالانه‌ای که این مجله هر ساله از ۴۰۰ نفر اول آمریکا از نظر ثروت منتشر می‌کند، یکی از پر حرف و حدیث‌ترین منابع در خصوص مبحث ثروت در آمریکاست. فوربس در سال ۱۹۵۷ برای به دست گرفتن مسئولیت فرمانداری ایالت نیوجرسی تلاش ناموفقی را انجام داد و از مجله‌اش و همچنین کتاب‌های متعددی برای حمایت از سرمایه‌داری استفاده کرد.

فوربس که یک بیزینس من به تمام معنا بود، ثروتش را از پدرش به ارث برد که وی را تنها چند روز پس از فارغ‌التحصیلی‌اش از دانشگاه پرینستون به سمت مالک و نویسنده روزنامه The Fairfield Times گمارد. او ابتدا نویسنده همکار و سپس، نویسنده، دبیر اجرایی، سردبیر، جانشین مدیرعامل و در نهایت مدیرعامل شد.

ملکوم فوربس عاشق تجمل بود و بدون تعارف از مزیاتی که دارایی‌اش به وی می‌داد لذت می‌برد و درعین‌حال همیشه از ماجراجویی استقبال می‌کرد. فوربس هوانورد، موتورسوار و دریانوردی بود که بسیاری از سفرهایش را با قایق بزرگش به نام Highlander انجام می‌داد. او هر چیز زیبا و باارزشی را جمع‌آوری می‌کرد که معروف‌ترین آن‌ها تخم‌مرغ‌های جواهر بود و ثروت وی در هنگام مرگش ۴۰۰ میلیون دلار ارزش داشت.

پس از مرگ آقای فوربس، خانواده وی همچنان مجله را اداره می‌کنند.

منبع: InfoPlease

(150)

 
https://telegram.me/businesstrend
سیامک مظاهری سیامک دانش آموخته MBA از دانشگاه صنعتی شریف و یکی از موسسان و سردبیر مجله اینترنتی بیزینس ترند است. علاقه اصلی سیامک کارآفرینی و بازاریابی بوده و سرگرمی او ورزش سفر و تئاتر است.

Comment(2)

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

لطفا جای خالی را پر کنید Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.