Home ذره‌بین معرفی استارتاپ تیک‌خوان؛ تصحیحگر آنلاین آزمون‌های تستی
معرفی استارتاپ تیک‌خوان؛ تصحیحگر آنلاین آزمون‌های تستی
2

معرفی استارتاپ تیک‌خوان؛ تصحیحگر آنلاین آزمون‌های تستی

64
2

زمانی را به خاطر می‌آوریم که خبری از فناوری حین برگزاری آزمون‌های بزرگ نبود. در آن زمان برای تصحیح آزمون‌های تستی، فوق ابتکاری که به کار می‌رفت، این بود که روی یک پاسخ‌نامه، جای گزینه‌های درست را با تیغ خالی می‌کردند، این برگه را روی تک تک پاسخ‌نامه‌ها می‌گذاشتند، تعداد پاسخ‌های درست، اشتباه و بی‌پاسخ را مشخص می‌کردند و بعد به صورت دستی و با سختی و شاید هم در مواردی با اشتباه، نمره‌ی هر دانش‌آموز و داوطلب آزمون را مشخص می‌کردند.

به تدریج، اما پای فناوری به همه مؤسسات آموزش وغیر آموزشی خُرد و کلان هم باز شد. تا جایی که الان بسیاری از آنها از شیوه‌های استانداردی برای برگزاری آزمون‌ها، تصحیح آنها و تحلیل نتایج استفاده می‌کنند.

اما آیا شما هم به عنوان یک دبیر یا صاحب یک مؤسسه آموزشی می‌توانید، بدون دردسر آزمون‌هایی استاندارد برگزار کنید؟

خوشبختانه سایت تیک‌خوان به شما این امکان را می‌دهد.

فرض کنید که یک دبیر هستید و تعدادی سؤال طراحی کرده‌اید و می‌خواهید از یک کلاس 30 نفره، امتحان بگیرید یا صاحب یک مؤسسه آموزشی بزرگ هستید و می‌خواهید با شیوه‌ای استاندارد که شبیه آزمون‌های کنکور دانشگاه‌ها باشد، آزمون برگزار کنید.

در این صورت تیک‌خوان واقعا به کارتان می‌آید و خوشبختانه فرآیند ساده‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید، نه نیاز به مهارت‌های برنامه‌نویسی دارید و نه تجهیزات سخت‌افزاری خاص، نه خرید نرم‌افزار .

همه چیز، تأکید می‌کنیم، همه چیز آنلاین صورت می‌گیرد!

مراحل کار :

ساخت پاسخنامه: شما می‌توانید در زمانی کمتر از یک دقیقه پاسخنامه یا پاسخ‌برگ‌های آزمونتان را بسازید و به سرعت تمام پاسخ‌برگ‌‌‌‌ها را پرینت کنید. فقط کافی است اطلاعات اصلی آزمون مانند نام، تاریخ و گروه داوطلبان آزمون را وارد کنید.

آپلود: کافی است تا پاسخ‌برگ‌های شما در تیک‌خوان آپلود شود تا کار تصحیح در همان لحظه به پایان برسد. با قدرت تشخیص تیک‌خوان نیازی به اسکن با کیفیت بالاتر از 100dpi نیست تا در اثر حجم بالای تصاویر فرآیند آپلود طولانی شود این حجم حدود 1/12 حجم تصاویری است که با تلفن همراه خود می‌گیرید. همچنین هیچ نیازی به دسته‌بندی یا مرتب سازی برگه‌های اسکن شده نیست.

آپلود پاسخ برگ ها

گزارش: به محض اتمام تصحیح که هم زمان با اتمام آپلود است گزراش عملکرد داوطلبان آماده خواهد بود. گزارش‌های تیک‌خوان فراتر از یک‌سری اعداد ساده از عملکرد شماست. تیک‌خوان می‌تواند به شما برای داشتن تحلیلی کامل از آزمون‌تان کمک شایانی کند.

انواع کارنامه و گزارش

ویژگی ها :

آنی بودن : پاسخ‌برگ‌های خود را در تیک‌خوان آپلود کنید تا در همان لحظه و به محض آپلود هر پاسخ‌برگ کار تصحیح و بررسی آن به اتمام برسد. تیک‌خوان کار شما را به زمان دیگری موکول نمی‌کند. شما با اولویت‌ترین مشتری تیک‌خوان هستید.

امنیت و رازداری: صرف نظر از اینکه چه اتفاقی برای رایانه‌ی شما یا هر دستگاهی که با آن به اینترنت متصل هستید، می‌افتد، همه‌ی اطلاعات شما در تیک‌خوان، با امنیت بالایی نگه‌داری می‌شود.

دقت: تیک‌خوان این اطمینان را به ما داده است که تصحیح آزمون در عین سریع بودن با کمترین خطای ممکن انجام شود. اگر در تصحیح برگه‌ای شک داشته باشد آن را به شما نشان خواهد داد تا اصلاح نمایید. می‌توان گفت تیک‌خوان کار تصحیح را با دقت 99.99 درصد انجام می دهد.

روند آزمونی: روند آزمون به شما نشان می‌دهد در طی آزمون‌های مختلف برای مؤسسه، مدرسه و یا کلاس شما چه اتفاقی در حال رخ دادن است. این گزارش به شما کمک می‌کند تا حتی پیشرفت یک فرد خاص را رصد کنید و یا با سال‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های گذشته مقایسه نمایید. با «روند» هیچ تغییری از چشم شما دور نمی‌ماند.

روند آزمون ها و مقایسه افراد

دسترسی داوطلبان: در بسیاری از مواقع لازم عملکرد شرکت‌کنندگان در آزمون به اطلاع خودشان برسد و این وقتی تعداد افراد شرکت‌کننده زیاد باشد کار مشکلی است. تیک‌خوان به شما این امکان را می‌دهد تا با ایجاد آدرس شخصی برای مؤسسه‌ی خود گزارش عملکرد هر نفر را در اختیار او قرار دهید. شاید دیگر نیازی به دادن کارنامه‌ کاغذی و یا حتی ارسال پیامک، ایمیل و… نباشد.

بیایید مزیت‌های تیک‌خوان را با شیوه‌های سنتی و معمول مقایسه کنیم:

– لازم نیست که حتمأ به کامپیوتر دفترتان دسترسی داشته باشید. هرکجا اینترنت باشد کافی است.

– لازم نیست که برای آپدیت نسخه‌های بعدی نرم افرار پولی پرداخت کنید. همیشه آخرین نسخه دراختیار شماست.

– لازم نیست که نمودارها و گزارشات تکراری ببینید. تیک‌خوان همیشه شما را با نمودارهای متنوع غافلگیر می‌کند.

– لازم نیست داوطلبین برای دریافت نتیجه منتظر نسخه چاپی کارنامه باشند. با ایجاد دسترسی از سمت مدیر و با مراجعه به زیر دامنه مخصوص سازمان شما، داوطلبین می توانند که به اکانت خودشون مراجعه کنند و نتایج را ببینند (حتی تصویر پاسخ‌برگشان را)

مشاهده تصویر پاسخ برگ

( برای شخصی سازی زیردامنه و نیز استفاده از لوگوی خودتان  می‌توانید بعد از ثبت نام و ورود به سایت، به بخش تنظیمات بروید و تمام این کارها را انجام دهید.)

www.tikkhan.com

(64)

https://telegram.me/businesstrend

Comment(2)

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

لطفا جای خالی را پر کنید Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.