Home ذره‌بین ذره‌بین: معرفی استارتاپ گودکو
ذره‌بین: معرفی استارتاپ گودکو
3

ذره‌بین: معرفی استارتاپ گودکو

146
3

امروزه زیاد می‌شنویم که افراد می‌گویند کار نیست و اشتغال کم است و بی‌کاری بیداد می‌کند. وقتی پای درد دل تازه‌فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها می‌نشینیم، اکثرا گلایه می‌کنند که کاری که «به دردشان بخورد» یا «مورد علاقه‌شان باشد» را پیدا نمی‌کنند و اگر هم جایی شاغل باشند از شرایط کار خود می‌نالند و اظهار می‌کنند که چون چاره‌ای نداشتند این شغل را در این سازمان پذیرفته‌اند. بعضی می‌گویند که علاقه‌مندیشان جای دیگری است و در حال حاضر از زندگی کاری خود رضایتمندی ندارند، بعضی از سطح حقوق خود ابراز نارضایتی می‌کنند و خلاصه، همه‌ی این‌ها شرایطی را ایجاد کرده است که اگر از آمارهای مربوط به بی‌کاری بگذریم، طبق آمارهای غیررسمی بیش از 80 درصد شاغلین کشور از شغل خود راضی نیستند.

اما در طرف مقابل وقتی پای صحبت کارفرماهای مشاغل حوزه‌های مختلف در کشور می‌نشینیم، با کمال تعجب از نارضایتی ایشان از کیفیت عملکرد کارکنانشان و «پیدا نشدن نیروی کار علاقه‌مند» می‌شنویم.

از یک طرف نیروی کار می‌گوید که شغل مورد علاقه‌ و مناسب خود را نمی‌یابد و از طرف دیگر کارفرما می‌گوید که به هر دری می‌زند تا نیروی کار علاقه‌مند را بیابد ولی موفق نمی‌شود.

در این میان، به نظر می‌رسد که جای یک کانال اطلاع‌رسانی مناسب خالی باشد که این امکان را به شرکت‌ها و سازمان‌ها بدهد که به شکلی درخور به معرفی خود و فرهنگ سازمانی‌شان بپردازند و در بستر این معرفی، موقعیت‌های شغلی خود را نیز معرفی نمایند و به این ترتیب نیروهایی را جذب نمایند که تناسب حداکثری با ساختار و فرهنگ سازمان آنها داشته باشند.

خوشبختانه مدتی است که سامانه‌ای با نام «گودکو» با هدف ارتقای کیفیت زندگی کاری و رضایتمندی شغلی شهروندان در فضای وب شروع به کار کرده و از طریق اینترنت و موبایل در دسترس کاربران قرار گرفته است.

در این سامانه، هر شرکت، تیم یا سازمان می‌تواند به صورت کاملا رایگان برای خود صفحه‌ای اختصاصی ایجاد نماید و شکلی مناسب به معرفی سازمان خود بپردازد. قسمت‌های مختلف این صفحه‌ی اختصاصی را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید:

goodco-businesstrend1

از طرف دیگر افراد هم می‌توانند در این سامانه به صورت کاملا رایگان، به راحتی و سریع یک رزومه‌ ی شکیل و حرفه‌ای برای خود ایجاد نمایند و خود را در معرض شانس به دست آوردن شغل مورد علاقه‌شان قرار دهند. این رزومه قابلیت ارسال مستقیم برای کارفرما را دارد. هم‌چنین این رزومه می‌تواند به صورت PDF و در دو قالب ساده و گرافیکی دانلود شود.

goodco-businesstrend2

یک نمونه از این رزومه‌ها را می‌توانید از طریق این لینک مشاهده نمایید.

یکی از بزرگان مدیریت می‌گوید افراد صرفا شغل‌ها را انتخاب نمی‌کنند و شغل‌ها را ترک نمی‌کنند، بلکه یک مرحله قبل از آن، سازمان و فرهنگ آن را انتخاب یا ترک می‌نمایند. حالا دیگر در ایران هم این امکان وجود دارد که افراد به راحتی با شرکت‌ها، اهداف، چشم‌انداز، مأموریت، ساختار سازمانی و به طور کلی فرهنگ سازمانی آنها آشنا شوند و بعد از بررسی موقعیت‌های شغلی شرکت مورد نظرشان به راحتی درخواست خود را برای همکاری ارسال نمایند.

برخی از سایر ارزش‌هایی که گودکو به کاربران خود ارائه می‌دهد نیز به صورت خلاصه عبارتند از:

 • امکان ثبت انواع فرصت‌های شغلی و سرمایه‌گذاری، شامل:
  • فرصت‌های استخدام
  • فرصت‌های همکاری و مشارکت
  • فرصت‌های کارآموزی
  • فرصت‌های سرمایه‌گذاری

goodco-businesstrend3

هم‌چنین خود سایت گودکو، با ارائه‌ی نمودار زیر، خدمات خود را به صورت کلی به این صورت معرفی می‌کند:

(146)

 
https://telegram.me/businesstrend

Comment(3)

 1. آره واقعا عالیه! همچین چیزی کم بود، ما معمولن از شرکتا اطلاعات درستی نداریم به علاوه من ندیدم تاحالا که شرکتای ایرانی برنامه جذبشون رو هم عنوان کنن جایی، اگر بگیره خیلی به دردبخور خواهد بود.

   

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

لطفا جای خالی را پر کنید Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.