Home رویدادها جشنواره گل یخ
جشنواره گل یخ
1

جشنواره گل یخ

23
1

جمعیت امام علی (ع) با همکاری دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف برای اولین بار در کشور اقدام به برگزاری جشنواره‌ ایده‌های کسب‌وکار با محوریت توانمندسازی اقشار محروم و کاهش آسیب‌های اجتماعی کرده است.

لذا از شما مخاطبان بیزینس‌ترند دعوت می‌شود با ارسال ایده‌های کسب‌وکار خود برای این جشنواره، گامی در جهت ساختن جامعه‌ای بهتر بردارید.

تفاوت جشنواره گل یخ با سایر جشنواره‌های کارآفرینی، در جامعه هدف و محلاتی است که ایده‌ها و طرح‌های جشنواره در آن‌ها اجرا می‌شود. جامعه هدف جشنواره اقشار آسیب‌پذیر ‌است و طرح‌های کارآفرینی و ایده‌های کسب‌وکار باید در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی تنظیم گردند.

لذا مخاطب طرح‌های جشنواره اقشار زیر هستند و شرکت‌کنندگان باید طرح‌های خود را متناسب با خصوصیات یک یا چند دسته از ایشان تنظیم گردانند:

  • زنان سرپرست خانوار که دارای سطح سواد و دانش بالایی نیستند. (با توجه به وظیفه‌ی فرزندپروری، به‌ویژه درباره‌ی زنان خانواده‌های تک سرپرست، در نظر گرفتن گزینه‌ی کارهای نیمه‌وقت و یا خانگی حائز اهمیت است.)

جشنواره گل یخ

  • نوجوانان و جوانان ساکن محلات معضل‌خیز و حاشیه‌ای (متناسب با روحیه نوجوانان، اعم از دختر و پسر). علاوه بر درآمدزایی، کاهش گرایش به جرم و آسیب‌های اجتماعی مد نظر است.
  • افراد مبتلا به اعتیاد که دوره‌ی درمان خود را طی کرده و آماده‌ی بازگشت به زندگی اجتماعی سالم هستند و یا افرادی که در فرایند ترک اعتیاد به سر می‌برند.
  • کودکانی که به دلیل انجام اقدامات معارض قانون در کانون اصلاح و تربیت به سر برده‌اند و پس از آزادی نیاز به حمایت از نوع تأمین شغل دارند.

جشنواره گل یخ

  • کودکان کار اعم از کودکان شهری (کودکان کار، خیابان و کارگاهی) و روستایی با هدف جایگزینی کارهای مضر و پرخطر با کار آموزنده، مهارتی و مطابق با کنوانسیون حقوق کودک.

جشنواره‌ی گل یخ، بر این اساس پی‌ریزی شده است که شرکت‌کنندگان و افراد مبتکر اجتماعی بتوانند با شرکت در آن و ارائه‌ی ایده‌های کارآفرینی خود، به بهبود شرایط اجتماعی جامعه کمک نمایند. بدین منظور تمام شرایط (ازجمله کارگاه‌های آموزشی، مطالب عملی-اجتماعی، بازدید از مناطق و…) را برای کسانی که بخواهند اید‌ه‌های خود را با جامعه‌ی هدف و محلات محروم متناسب سازند، فراهم می‌کند؛ اما بااین‌حال برای شرکت‌کنندگان در جشنواره جوایزی نیز در نظر گرفته شده است. همچنین جمعیت امام علی از شرکت‌کنندگانی که به‌جای دریافت جایزه بخواهند طرح خود را در مناطق محروم اجرا نمایند، تحت شرایط خاص حمایت می‌نماید.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب‌سایت جشنواره مراجعه کنید.

(23)

https://telegram.me/businesstrend

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جای خالی را پر کنید Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.