Home رویدادها VC CUP: ششمین جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار
VC CUP: ششمین جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار
0

VC CUP: ششمین جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار

36
0

VC CUP (ششمین جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار) رویدادی است که به اهتمام مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف و صندوق توسعه صادرات و فناوری شریف راه‌اندازی شده، این رویداد، در ادامه برگزاری موفق پنج دوره قبلی جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار شریف بوده که در حال حاضر به‌صورت کشوری توسعه یافته و در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف برگزار می‌گردد.

این جشنواره از یک‌سو عرصه‌ای است برای ارائه دستاوردهای فنی-پژوهشی دانشجویان، دانش‌آموختگان، اساتید دانشگاه‌ها، کارآفرینان، صاحبان ایده‌های کسب‌وکار و از سوی دیگر فضایی است برای طرح نیازمندی‌های صنعت که نهایتاً از رهگذر سرمایه‌گذاری صنعت در کسب‌و‌کارهای دانش‌بنیان، فرصتی را برای همکاری مؤثر و نظام‌مند صنعت و دانشگاه فراهم می‌آورد. البته لازم به ذکر است که الزاماً دانش‌بنیان بودن کسب‌وکار مدنظر نیست اما در اولویت کار قرار می‌گیرد.

در طی مراحل این جشنواره، شرکت‌کنندگان ضمن آشنایی با مفاهیم و اصول کسب‌وکار و تمرین عملی آن‌ها بر مبنای ایده‌ی محوری و فناورانه خود، در یک محیط رقابتی نسبت به آماده‌سازی طرح خود جهت ارائه به نهادها و اشخاص سرمایه‌گذار اقدام می‌‌نمایند. خروجی نهایی این جشنواره، طرح‌‌های برتری است که ضمن برخورداری از خدمات حمایتی مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف و سایر نهادهای حامی، امکان سرمایه‌گذاری صندوق پژوهش و فناوری شریف و سایر سرمایه‌‌گذاران به‌منظور تجاری شدن طرح و تولید محصول مربوطه را خواهند داشت.

زمینه‌سازی جهت مذاکره و عقد تفاهم‌نامه سه‌جانبه جهت جلب سرمایه‌گذاری مشترک بین سرمایه‌گذاران، دانشگاه و کسب‌وکارهای کوچک و متوسط، جمع‌آوری ایده‌های کسب‌وکار و تشکیل بانک ایده، حمایت مادی و معنوی از طرح‌ها و ایده‌های برتر به‌ویژه در حوزه‌ فناوری‌های پیشرفته از دیگر اهداف برگزاری این رویداد است.

این جشنواره در دو بخش شامل ایده‌های نوآورانه و کسب‌وکارهای نوپا برگزار می‌گردد. طرح‌های شرکت‌کننده در هر سرفصل به‌طور جداگانه مورد داوری و ارزیابی قرارگرفته و برگزیدگان هر حوزه موردتقدیر قرار خواهند گرفت.

برگزیدگان از جوایزی همچون جوایز نقدی، تسهیلات ارزان‌قیمت و امکان استقرار در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف بهره‌مند خواهند شد. ضمناً امکان سرمایه‌گذاری صندوق شریف و سایر سرمایه‌‌گذاران در طرح‌های برگزیده نیز وجود دارد.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام می‎توانند به سایت این جشنواره به نشانی bp.sharif.ir یا vccup.ir مراجعه نمایند.

(36)

https://telegram.me/businesstrend

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جای خالی را پر کنید Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.