Home اینفوگرافیک 6 عامل کلیدی برای ترغیب و متقاعدسازی افراد (اینفوگرافیک)
6 عامل کلیدی برای ترغیب و متقاعدسازی افراد (اینفوگرافیک)

6 عامل کلیدی برای ترغیب و متقاعدسازی افراد (اینفوگرافیک)

579
6

واژه «تأثیرگذار» (influencer) در کسب‌وکار زیاد استفاده می‌شود، اما قدرت متقاعدسازی واقعاً چگونه کار می‌کند؟ اینفوگرافیکی از Everreach عواملی را شرح می‌دهد که شرکت‌ها می‌توانند به‌کارگیرند تا مشتریانشان را تحت تأثیر قرار دهند و از آن‌ها پاسخ مثبت بگیرند. این اصول بر اساس آموزه‌های دکتر رابرت سیالدینی (Dr. Robert Cialdini)، نویسنده کتاب تأثیرگذاری: روانشناسی متقاعدسازی، است.

برای کسب‌وکارها، اصول «مقابله‌به‌مثل» و «کمیابی» عوامل مهمی در بازی متقاعدسازی به حساب می‌آیند. برای مثال، مشتریان بیشتر تمایل پیدا می‌کنند تا از شما و کسب‌وکارتان قدردانی کنند، هنگامی‌که چیزی شخصی‌سازی‌شده یا غیرمنتظره به آن‌ها داده شود. به همین ترتیب، آن‌ها تمایل بیشتری نسبت به چیزهایی دارند که کمیاب‌اند و به همین دلیل است که پیشنهادهای با زمان محدود معمولاً به فروش بیشتری منجر می‌شوند.

مسئله اعتماد نیز در مورد مشتریان بسیار مهم است. شرکت شما می‌تواند با تأکید بر دانش و «صلاحیت» خود در صنعتتان، روابط پایداری با مشتری برقرار کند. سعی کنید یک دوره آزمایشی برای خدمت خود در نظر بگیرید؛ این به مشتریان احتمالی‌تان اجازه می‌دهد بتوانند در ابتدا تنها یک قدم کوچک بردارند.

برای اطلاعات بیشتر درباره این‌که چگونه مشتریان احتمالی خود را تحت تأثیر قرار دهید و اهمیت عقیده اکثریت و پیدا کردن یک زمینه مشترک، اینفوگرافیک زیر را مطالعه کنید.

6-elements-persuasion-infographic (1)

(579)

 
https://telegram.me/businesstrend
مهدی محمدزاده طهرانی مهدی دانش‌آموخته MBA از دانشگاه شریف و یکی از موسسان و دبیر ارشد مجله اینترنتی بیزینس‌ترند است.

Comment(6)

  1. خوب و مفید بود ،
    برخی از این عوامل به عینه در تجارب اکثر ماها اتفاق افتاده ولی به اونها توجه نمی کنیم .

     
  2. من هم ایده‌ای در ذهنم دارم که در صورت راه انداختن اون، موقعیت‌های بسیاری برای سورپرایز کردن مخاطبانمون وجود داره. ان شاالله در چند سال آینده این ایده من هم محقق میشه.

     

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

لطفا جای خالی را پر کنید Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.