Home دریچه ۶ گام برای این که از روزهای غیرمولد جلوگیری کنید
۶ گام برای این که از روزهای غیرمولد جلوگیری کنید
3

۶ گام برای این که از روزهای غیرمولد جلوگیری کنید

62
3

همگی شاهد روزهایی هستیم که با وجود انبوه کارهایی که باید انجام دهیم، حتی قادر به پیشروی در یکی از آن‌ها هم نبوده‌ایم. روزهای غیرمولد، نه تنها از موفقیت کاری شما می‌کاهند، بلکه بر تندرستی، حالت روحی و سطح فشار روانی شما هم اثر می‌گذارند. هنگام مواجه‌شدن با چنین شرایطی، بازگشت به خانه و استراحت جهت تجدید قوا برای روزهای آینده، می‌تواند گزینه جالبی باشد اما در سراسر روز فرصت‌هایی برای افزایش بهره‌وری وجود دارند.

با دنبال کردن این ۶ گام، روزتان را از تباهی نجات دهید:

۱) میز کارتان را مرتب کنید.

میزی که پرونده‌های زیادی روی آن انباشته شده باشند، در روند کارتان اختلال ایجاد کرده و مانع انجام کارها می‌شود. برای پیداکردن چیزی، تمام پرونده‌ها را جابه‌جا کرده و ناگهان متوجه پرونده‌ای می‌شوید که آن را فراموش کرده بودید! پریشان‌حال شده و کار دیگری را از سر می‌گیرید. درحالی‌که پاک‌سازی روی میز، کاری بسیار عظیم به نظرتان می‌آید و همواره این کار را به روزهای بعد موکول می‌کنید؛ گاهی حرکتی کوچک می‌تواند با ایجاد جرقه‌ای در ذهنتان، شما را به سمت انجام کارهایتان سوق دهد.

۲) اول کارهای آسان را انجام دهید.

اگر در ابتدا به کارهای آسان بپردازید، در فهرست کارهایی که باید انجام دهید پیشروی خواهید کرد. با نگاهی اجمالی بر یک فهرست طولانی، مجموعه‌ای از کارهای ساده‌ای را که در لیست اصلی موجود نمی‌باشند را اضافه کنید؛ تنها در این صورت قادر به بررسی این‌گونه کارها خواهید بود. دیدن مجموعه‌ای از کارهای ساده تیک خورده (انجام‌شده) ذهن شما را سرشار از حس خوبی می‌کند که محرک شما جهت انجام کارهای موجود در ادامه فهرست است. به یاد داشته باشید که هیچ‌کس نمی‌خواهد تمام روز خود را با انجام کارهای کوچک سپری کند. پس در اولویت‌بندی وظایفی که بابت آن‌ها پول دریافت می‌کنید، دقت کنید.

۳) تنها، یک کار را انتخاب کنید.

یک فهرست انجام کارها (to-do list) چیزی بجز حفظ وضع موجود انجام نمی‌دهد. بهتر است یک «فهرست موفقیت‌ها» را در کنار «فهرست انجام کارها» داشته باشید و این سؤال را از خود بپرسید: «اگر امروز فقط قادر به انجام یک چیز برای پیشرفت کسب‌وکار خود باشم، آن کار چه خواهد بود؟» سپس توجه خود را به آن کار جلب کرده و جهت جلوگیری از وقفه در پیشرفت کارتان، هشدار دریافت ایمیل را خاموش کنید و از رسانه‌های اجتماعی فاصله بگیرید. برای مثال، کار ارجح خود را با نوشتن در یک تکه کاغذ و چسباندن بر گوشه صفحه لپ‌تاپ خود برجسته کنید تا مطمئن شوید در تمام طول روز بر چیزهایی که فراهم‌کننده بیش‌ترین سود برای شما هستند، متمرکزشده‌اید.

۴) محیط خود را تغییر دهید!

خروج از دفتر کارتان و فعالیت در محیطی جدید، می‌تواند ذهن شما را به سمت بهره‌وری بیشتر سوق دهد. پس لپ‌تاپتان را بردارید و با یک هدف شفاف، به یک کافی‌شاپ یا اتاق جلسه رفته و کارتان را انجام دهید.

۵) زمان‌سنجی را روی ۱۵ دقیقه‌ تنظیم کنید!

تنها برای ۱۵ دقیقه توجه خود را کاملاً روی یک پروژه متمرکز کنید. وقتی میزان کاری را که در این مدت زمان کوتاه انجام داده‌اید ببینید، حتماً شگفت‌زده خواهید شد! این شگفتی شما را برای پیش رفتن در مسیر انجام بقیه کارها برانگیخته خواهد کرد.

۶) مثبت بیندیشید.

اگر روز خود را با موضوعات منفی آغاز کنید، ذهن شما به سرعت اطمینان خواهد یافت که در روز پیش رو، غیرمولد خواهید بود. می‌توانید مجموعه‌ای از کتاب‌ها یا سی‌دی‌هایی داشته باشید که ذهن را با افکاری مثبت و مولد تحریک می‌کنند. در ساعات اولیه صبح و ساعات پایانی شب از تماشای اخبار، خصوصاً خبرهای حاوی احساسات منفی، خودداری کنید. با دادن انرژی مثبت به ذهنتان صبح را آغاز کرده و در پایان شب با مرور دستاوردهای روزتان، خود را برای یک فردای پرفایده آماده کنید.

منبع: Entrepreneur

(62)

 
https://telegram.me/businesstrend
سهیلا هاشم زاده سهیلا هاشم زاده دانشجوی مدیریت اجرایی پیام نور تهران غرب ورودی مهر92 است و به عکاسی و ورزش و مطالعه و مسافرت با یه کوله پشتی علاقه دارد.

Comment(3)

  1. بسیار عالی…راستش تقریبا الان تو همین حس و حال بودم…با خوندن این مطلب حالم بهتر شد،حتما موارد ذکر شده رو انجام میدم.(وقتی فقط با خوندن این مطلب حالم خوب شد؛اگه انجامشون بدم چی میشه! )
    ممنونم ازتون.

     

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

لطفا جای خالی را پر کنید Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.