Home میم بر شانه بزرگان: مایکل جردن
بر شانه بزرگان: مایکل جردن

بر شانه بزرگان: مایکل جردن

56
2

مایکل جردن (متولد 17 فوریه 1963) از مشاهیر بسکتبال آمریکا به حساب می‌آید. او یک کارآفرین و مالک اصلی تیم بسکتبال شارلوت بابکتس است. در بخش سرگذشت وی در وب‌سایت اتحادیه ملی بسکتبال یا ان‌بی‌ای آمده است: «مایکل جردن بهترین بسکتبالیست در تمامی ادوار به شمار می‌آید.» جردن در محبوب کردن ان‌بی‌ای در سرتاسر جهان در دهه‌های 80 و 90 نقشی اساسی داشت. وی تمامی دوران حرفه‌ایش را، در تیم‌های شیکاگو بولز و واشینگتن ویزاردز سپری نمود.

مایکل جردن پنج بار جایزه باارزش‌ترین بازیکن ان‌بی‌ای و شش بار جایزه باارزش‌ترین بازیکن مرحله حذفی بیل راسل ان‌بی‌ای را کسب کرده است. در سال 1999، او از سوی ESPN به عنوان بزرگ‌ترین ورزشکار آمریکای شمالی در قرن بیستم نام‌گذاری شد و در فهرست ورزشکاران قرن آسوشیتدپرس وی در جایگاه دوم پس از بیب روث قرار گرفت. در سال 2009 نام وی در تالار مشاهیر بسکتبال ثبت گردید.

مایکل جردن همچنین در معرفی محصولات نیز فعالیت داشته است. وی در موفقیت کفش‌های ورزشی Air Jordan شرکت نایک نقش زیادی داشته است که در سال 1985 معرفی گردید و تا به امروز هم محبوب باقی مانده است. جردن در سال 1996 نیز در فیلم Space Jam در نقش خودش بازی نمود.

در ژوئن 2010، جردن از سوی مجله فوربز در رتبه بیستم قدرتمندترین افراد مشهور دنیا قرار گرفت که بین ژوئن سال 2009 تا ژوئن سال 2010، 55 میلیون دلار درآمد داشته است. بنا بر مقاله فوربز، برند جردن 1 میلیارد دلار فروش نصیب شرکت نایک می‌کند.

منبع: Wikipedia

(56)

 
https://telegram.me/businesstrend
مهدی محمدزاده طهرانی مهدی دانش‌آموخته MBA از دانشگاه شریف و یکی از موسسان و دبیر ارشد مجله اینترنتی بیزینس‌ترند است.

Comment(2)

  1. سلام از مطالبتون خیلی لذت بردم بخصوص این پستتون چونکه بسکتبالیستم.راستش نمیدونم اینجا جای مطرح کردن هست یا نه ولی بعنوان درد و دل میگم.22 سالمه ولی هنوز نتونستم که خودمو نشون بدم تا بتونم قراردادای بالا ببندم.ولی سعی میکنم که بتونم حتمن از تمام توانم استفاده کنم تا به اونجایی که میخام برسم.از مطالب سایتتون تو زندگیم مخصوصن زندگیه ورزشیم استفاده میکنم و منتظر پستهای بعدیتونم هستم.با تشکر

     

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

لطفا جای خالی را پر کنید Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.