Home میم بر شانه بزرگان: بیل گیتس
بر شانه بزرگان: بیل گیتس
0

بر شانه بزرگان: بیل گیتس

179
0

ویلیام هنری گیتس سوم در سیاتل واشنگتن در ۲۸ اکتبر سال ۱۹۵۵ به دنیا آمد. بیل گیتس در خانواده‌ای کارآفرین و سرشار از شوق زندگی بزرگ شده است. پدرش ویلیام هنری گیتس دوم در سیاتل وکیل بود و مادرش مری گیتس معلم مدرسه، عضو هیئت مدیره دانشگاه واشنگتن و رئیس شرکت بین‌المللی United Way بود.
بیل علاقه زیادی به نرم‌افزار داشت و در ۱۳ سالگی شروع به برنامه نویسی کامپیوتر کرد. در سال ۱۹۷۳ بیل گیتس در دانشگاه هاروارد پذیرفته شد و در آنجا با استیو بالمر (مدیر کنونی مایکروسافت) آشنا شد. وی در حالی که هنوز دانشجوی هاروارد بود ورژن جدیدی از زبان برنامه نویسی BASIC را برای میکرو کامپیوترها نوشت.
بیل گیتس و دوستش پاول آلن در نوجوانی شرکت کوچکی داشتند که Traf-O-Data نام داشت و کامپیوتری را به شهرداری سیاتل فروخت که قادر بود میزان ترافیک شهر را محاسبه کند.

گیتس در سال ۱۹۷۵ قبل از فارغ‌التحصیل شدن دانشگاه هاروارد را رها کرد تا به همراه دوست دوران کودکیش پاول آلن مایکروسافت را بنا کند. این دو برنامه داشتند تا برای بازار نوظهور کامپیوترهای شخصی نرم‌افزار درست کنند.
شرکت مایکروسافت برای سیستم عامل‌های کامپیوتری‌اش قراردادهای تجاری فوق‌العاده‌اش به شهرت رسید. برای مثال بیل گیتس با IBM رایزنی کرد تا به مایکروسافت اجازه دهد که حقوق و مالکیت MS-DOS که سیستم عامل مورد نیاز IBM برای کامپیوترهای شخصیش بود را برای خود نگه دارد. همین حفظ حقوق و در اختیار گرفتن حق تجاری MS-DOS باعث ثروتمندی بیل گیتس شد.
در نوامبر سال ۱۹۸۳ و در هتل پلازای نیویورک شرکت مایکروسافت رسماً ارائه مایکروسافت ویندوز را اعلام کرد که نسل جدید سیستم‌های عامل به حساب می‌آمد.
در ژانویه ۱۹۹۴ بیل با ملیندا فرنچ گیتس ازدواج کرد. آن‌ها ۳ فرزند دارند. بیل گیتس و همسرش ملیندا سازمانی به نام بیل و ملیندا را با سرمایه ای در حدود ۲۸.۸ میلیون دلار از ژانویه ۲۰۰۵ راه اندازی کرده‌اند که به اقدام‌های بشردوستانه در حوزه های بهداشت جهانی و آموزش کمک می‌کند.

منبع: About

(179)

https://telegram.me/businesstrend
سیامک مظاهری سیامک دانش آموخته MBA از دانشگاه صنعتی شریف و یکی از موسسان و سردبیر مجله اینترنتی بیزینس ترند است. علاقه اصلی سیامک کارآفرینی و بازاریابی بوده و سرگرمی او ورزش سفر و تئاتر است.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

لطفا جای خالی را پر کنید Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.