Home میم بر شانه بزرگان: دونالد ترامپ
بر شانه بزرگان: دونالد ترامپ
5

بر شانه بزرگان: دونالد ترامپ

287
5

دونالد ترامپ (Donald Trump) سرمایه دار ثروتمندی است که در دهه ۱۹۸۰ به خاطر سبک زندگی پر زرق و برقش شهرت داشت. علیرغم ورشکستگی در سال ۱۹۹۰ ترامپ دوباره زندگی خود را ساخت و هم‌اکنون از ثروتی بالغ بر ۱.۶ بیلیون دلار برخوردار است.

او نسل سوم از خانواده‌ای تاجر بود. دونالد ترامپ جوان به پدرش در یاری رساندن به فعالان اقتصادی برای ساخت مسکن ارزان‌قیمت کمک می‌کرد. او شم خوبی در تجارت داشت و پس از مدرسه به مدرسه کسب و کار وارتون در پنسیلوانیا رفت و درس مالی خواند. وقتی درسش تمام شد اولین موفقیتش راه اندازی یک بنگاه املاک بزرگ‌تر از آنچه که پدرش داشت بود.

ترامپ با خریدن چندین برج شیشه‌ای در بهترین مکان‌های نیویورک، دو کازینو و هواپیمایی Trump Shuttle به یکی از قدرتمندترین ملاکین دهه ۱۹۸۰ تبدیل شد.
با رخداد رکود دهه ۱۹۹۰ و وقتی ترامپ نتوانست وام ۲ بیلیون دلاری بانکی‌اش را باز پس دهد بسیاری از املاکش ضبط شد و همسرش نیز از وی طلاق گرفت. ولی جالب توجه است که او مسیرش را به سمت ثروت بازیافت و کتابی را در این مورد تحت عنوان «هنر بازگشت» نوشت.

منبع: The Biography Channel

(287)

 
https://telegram.me/businesstrend
سیامک مظاهری سیامک دانش آموخته MBA از دانشگاه صنعتی شریف و یکی از موسسان و سردبیر مجله اینترنتی بیزینس ترند است. علاقه اصلی سیامک کارآفرینی و بازاریابی بوده و سرگرمی او ورزش سفر و تئاتر است.

Comment(5)

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

لطفا جای خالی را پر کنید Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.