Home میم بر شانه بزرگان: ماریسا مایر
بر شانه بزرگان: ماریسا مایر
3

بر شانه بزرگان: ماریسا مایر

73
3

ماریسا مایر (Marissa Mayor) مدیر تجاری و مدیرعامل یاهو! است. او در گذشته برای مدت زیادی از مدیران و سخنگوهای اصلی گوگل بود و سال‌ها در پروژه‌های مختلف گوگل مسئولیت داشته و اولین مهندس زنی است که به استخدام گوگل درآمد.

ماریسا مایر فارغ‌التحصیل رشته هوش مصنوعی از دانشگاه استنفورد آمریکا است و به عنوان یک طرفدار پروپاقرص دنیای مد مشهور است. ماریسا مایر که در اولین سال‌های استخدام در گوگل با لری پیج، یکی از بنیان‌گذاران اصلی گوگل رابطه داشت، به مهارت حرفه‌ای بالا در گفتگوی با رسانه‌ها نیز معروف است. مایر یکی از مسئولان اصلی پروژه آی گوگل نیز بود که به کاربر گوگل امکان می‌دهد به همه سرویس‌های گوگلی که استفاده می‌کند، به آسانی دسترسی داشته باشد. او در توسعه گوگل مپ و جی میل نیز نقش بسزایی داشته‌است.

او در ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۲ به عنوان رئیس هیئت‌مدیره یاهو انتخاب شد. ماریسا مایر که در سال ۲۰۰۹ با زکری بوگ، یک کارفرمای معروف آمریکایی ازدواج کرده‌است، در حالی به سمت ریاست یاهو انتخاب شد که باردار بود.

منبع: Wikipedia

(73)

 
https://telegram.me/businesstrend
مهدی محمدزاده طهرانی مهدی دانش‌آموخته MBA از دانشگاه شریف و یکی از موسسان و دبیر ارشد مجله اینترنتی بیزینس‌ترند است.

Comment(3)

 1. نمی دونم نقل قئل از مدیر یه شرکت ناموفق و ورشکسته که هیچ حرفی برای گفتن در بین بزرگان نداره به چه دردی می خوره.

   
  1. دوست عزیز دو نکته رو به نظرم اومد تاکید کنم
   1- خیلی بهتره قبل از این که به گوینده توجه کنیم و بر این اساس در مورد حرفی که زده شده جهتگیری داشته باشیم اول ببینیم که اون فرد چی گفته، متاسفانه چنین برخوردی رو زیاد در بین افراد عادی گرفته تا مسئولین می بینیم (امام علی (ع): نگاه کن چه چیزی گفته می شود، نگاه نکن چه کسی می گوید).
   2- شرکت یاهو قبل از این که خانم مایر مدیرعامل یاهو بشن با مشکل مواجه شده بود و اتقاقا از زمانی که ایشون مدیرعامل شدن یک سری تغییر تحولات مثبت رو به وجود آورده و عموما عملکرد ایشون رو مثبت ارزیابی میکنن
   موفق باشید

    

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

لطفا جای خالی را پر کنید Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.